Andrzej Halicki w Słupsku

W czwarek do naszego miasta przybędzie minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki z PO.
Program tej wizyty przewiduje spotkanie o ze wszystkimi urzędnikami w ratuszu o 13 i podpisanie porozumienia o 14, dotyczącego cyfryzacji dokumentów.

Ideą tego spotkania jest zachęcenie naszych urzędników i ich szefów od odchodzenia i gromadzenia dokumentacji papierowej, na rzecz dokumentacji elektronicznej.

mah_otwiera_cac_w_sosnowcu_2

Minister Andrzej Halicki wprowadza wraz z największym polskim operatorem pocztowym system MAC – czyli miejsca aktywności cyfrowej, gdzie będą miejsca z dwoma komputerami podłączonymi do internetu, gdzie będziemy mogli załatwić elektronicznie sprawy bez chodzenia do urzędów.

mah_sosnowiec

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Pocztą Polską w zakresie utworzenia kilkuset Centrów Aktywności Cyfrowej. Poczta jako narodowy operator posiada największą w kraju, liczącą ponad 2400 jednostek, sieć własnych placówek w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. I właśnie w takich rejonach mieszkańcy najbardziej narażeni są na wykluczenie cyfrowe. To dla nas bardzo ważny projekt, ponieważ brak kompetencji cyfrowych jest jedną z największych barier dla pełnego wykorzystania potencjału nowych technologii w Polsce oraz szybkiego wzrostu gospodarczego – powiedział minister Andrzej Halicki,

Wiadomość z ostatniej chwili: planowana na czwartek wizyta ministra Andrzeja Halickiego została przeniesiona na  pierwszą połowę września.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *