Galeria pod chmurką

Trzech twórców: Zenon Frąckiewicz, Marek Seweryniuk i Mieczysław Bednarski zrzeszonych w Słupskim Klubie Plastyka Amatora im. Stefana Morawskiego przyz SOK wystawia w weekendy swoje prace pod chmurką, w okolicy kaplicy Św. Jerzego. Artystów można spotkać w godzinach od 10 – 16. Galeria jak sami mówią jest pod śliwką mirabelką, bo tam wiszą miniatury Marka i część prac Mieczysława.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zenon Frąckiewicz jest znanym w mieście twórcą, rzeźbiarzem, malarzem, animatorem kultury i nauczycielem młodzieży. W tym roku obchodził jubileusz 45 lecia pracy twórczej. Prowadzi w Zespole Szkół Agrotechnicznych warsztaty rzeźbiarskie dla młodych adeptów tej dyscypliny sztuki. Jego wielkim dziełem jest ołtarz w kościele pw. św. Jana Kantego w Słupsku i niedźwiedzie przy stadionie 650 lecia. Ostatnio wrócił do malarstwa i jak mówi maluje naturę i pejzaże.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Marek Sewerynik od 12 lat zrzeszony w Klubie SOK jest człowiekiem renesansu: maluje na płótnie, tworzy akwarele, gra na gitarze i pianinie. Pod chmurką wystawia swoje akwarele i miniaturki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mieczysław Bednarski ma dwuletni staż w klubie. Maluje najczęściej na płótnie motywy marynistyczne i sceny uliczne z wielkich miast Europy. Panowie pragną, by Słupszczanie oraz przyjezdni mogli podziwiać ich dzieła. Chcą rozpropagować Klub Plastyka Amatora im. Stefana Morawskiego szerszej publiczności. Oczywiście na miejscu można nabyć niektóre z nich.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Bartosz Arszyński

Artyści zapewniają, że wybrali świadomie tą drogę promocji, bo zapewnia im bezpośredni kontakt z odbiorcą. Na usteckiej promenadzie nie wystawiają, bo zgodnie twierdzą, że za drogo jak na kieszeń malarza. Za miejsce trzeba w sezonie zapłacić z góry 2 tys. zł.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *