Gratulacje za inscenizacje

Sobotnie obchody poświęcone w hołdzie Powstańców Warszawskich, obok oficjalnych uroczystości, które odbywały się przy pomniku Powstańców Warszawskich, na które składały się uroczyste przemówienia, apel poległych i złożenie wiązanek kwiatów przez Słupszczan i organizacje słupskie, zawierały w sobie jeszcze wspaniałą inscenizację.

IMG_3599

Ulica Szarych Szeregów zamieniła się w ulicę dawnej okupowanej Warszawy, na krótko przed wybiciem słynnej godziny „W”, 1 sierpnia 1944 r kiedy to młodzi ludzie zgrupowani w różnych batalionach pod dowództwem AK chwyciło za broń, by w krwawym boju trwającym 63 dni stawić czoło wrogiemu okupantowi.

IMG_3613

Sobotnie sceny powstańcze były uroczystym finałem obchodów 71 rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiono sceny: walk ulicznych, zdobycia niemieckich budynków, przeprawę przez Wisłę i walki uliczne.
Przygotowania do tej realistycznie oddanej inscenizacji trwały od kilku dni. Cały ciężar wzięły na siebie fundacja Indygo i Stowarzyszenie „Inspiracje”.to im należą się gratulacje za perfekcyjnie, dopięte co do najmniejszych szczegółów widowisko.

IMG_3595-002

Fot. Zbigniew Bielecki

Wiceprezydent Krystyna Danilecka – Wojewódzka przewodnicząca obchodów na dzisiejszej Konferencji powiedziała, że jutro w ratuszu odbędzie się spotkanie ze słupskimi rekonstruktorami. Ratusz myśli o specjalnych uhonorowaniu organizatorów, o jakiś gratyfikacjach. Należą się gratulacje i uznanie za to co zrobili.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *