Greenpeace w II LO

Dzięki ścisłej współpracy miasta z organizacją Greenpeace z Europy słupska szkoła LO nr II będzie mogła produkować na swoje potrzeby energię ze słońca. Taki dokument podpisał prezydent miasta Robert Biedroń z kierownictwem Greenpeace w Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju w czerwcu 2015 r. W efekcie tej współpracy na słupskiej szkole zostanie zamontowany kolektor słoneczny, mikro elektrownia fotowoltaiczna. To pierwszy taki przykład w naszym mieście.

Greenpeace montuje solary

Urząd Miasta Słupsk i Greenpeace wspólnie działają na rzecz rozwoju energetyki obywatelskiej. Podczas spotkania Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia i dyrektora Greenpeace Polska Roberta Cyglickiego, które odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju w Słupsku, w czerwcu 2015 roku, została podjęta decyzja o tym, że Greenpeace ufunduje i zainstaluje mikroelektrownię fotowoltaiczną na jednej ze szkół.

Greenpeace montuje solary

W ostatnich tygodniach trwały prace polegające na analizie konkretnych propozycji dotyczących lokalizacji elektrowni słonecznej. Brano pod uwagę możliwości techniczne, zapotrzebowanie na energię, lokalizację względem nasłonecznienia dachu oraz możliwość jak najlepszego wykorzystania możliwości mikroelektrowni.

DSCF2931

Po przeanalizowaniu wszystkich powyższych elementów zespół ds. realizacji projektu po konsultacji z ekspertami oraz urzędem miasta wskazał na najbardziej korzystną z perspektywy tej instalacji lokalizację, którą jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 mieszczący się przy ul. Mickiewicza 32 w Słupsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *