Oddali krew pod ratuszem

Dzisiaj przy Placu Zwycięstwa obok ratusza stanął krwiobus –  mobilny punkt poboru krwi, urzędnicy i Słupszczanie oddawali krew. Wielokrotnie wspominaliśmy, że w wakacje szczególnie jej brakuje w stacjach krwiodawstwa i szpitalach. Prezydent Robert Biedroń ma infekcje i przebywa na zwolnieniu lekarskim, na wczorajszej konferencji już źle się czuł. Nie mógł jak zapewniał oddać krwi, ale wiceprezydent Krystyna Danilecka – Wojewódzka zdobyła się na ten piękny gest serca i oddała w busie krew. Za jej przykładem poszli inni urzędnicy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Pracownicy stacji krwiodawstwa byli chyba z akcji zadowoleni. Krwiobus odwiedzali nie tylko panowie, ale i dzielne kobiety. Pani Sylwia oddaje krew od kilku lat i nie wahała się znów przyjść. Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. „Oddając Krew Ratujesz Życie” to jedno z dawnych haseł, jakie zapamiętałem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot.Bartosz Arszyński

Dawniej widziało się takie plakaty na mieście i hasła na budynkach. Rozwijały się kluby honorowych krwiodawców, którzy zyskiwali przywileje u lekarza, nie musieli także stać w kolejkach w aptece. Dziś rzadko, kto pokazuje legitymację honorowego dawcy krwi. Może warto wrócić do tej praktyki i zostać honorowym krwiodawcą.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *