Kultura musi się zintegrować

Anna Świętochowska dyrektor Wydziału Kultury słupskiego ratusza otrzymała na swoje biurko raport w sprawie stanu środowiska kultury w mieście. Wynika z niego powiedziała dyrektor, że słupska kultura musi się zintegrować. Potrzeba jednej wspólnej polityki kulturalnej w mieście, by lepiej móc zarządzać pieniędzmi i tworzyć lepszą i ciekawszą ofertę dla mieszkańców. O badaniu DNA Kultury mówiła dziś na antenie słupskiego radia.

DSCF0567

Raport pokazał , to co od dawna było wiadomo: działania kultury są rozproszone i brakuje jednej spójnej polityki kulturalnej, która pozwoliłaby na lepsze wykorzystanie środków i większą promocję miasta- powiedziała dyrektor.

_DSC4251

Fot.Bartosz Arszyński

Ma powstać Rada Kultury złożona z: artystów, dyrektorów placówek kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych która przejmie rolę decyzyjną, a nie doradczą i będzie zarządzać dobrem kultury wspólnie z panią dyrektor z ratusza.
Czy to oznacza, że podejmowane dotychczas działania i starania mające na celu ożywianie centrum miasta miałoby mieć cięte fundusze na swoje działania.?
Niestety wypowiedź precyzyjnie tego nie wyjaśnia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *