Marynarze zawsze pomogą

84 litry krwi -to wynik honorowych akcji krwiodawstwa przeprowadzonych w lipcu i sierpniu w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Elewi i kadeci służby przygotowawczej, słuchacze Szkoły Podoficerskiej MW oraz żołnierze zawodowi odpowiedzieli na rosnące zapotrzebowanie ze strony słupskiego Centrum Krwiodawstwa.

 DSC_9105

W związku potrzebami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, usteccy marynarze ponownie tłumnie wzięli udział w akcjach honorowego krwiodawstwa zorganizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.

DSC_9100

W okresie wakacyjnym, w którym szczególnie brakuje krwi w placówkach służby zdrowia, 184 elewów i kadetów służby przygotowawczej, słuchaczy Szkoły Podoficerskiej MW i żołnierzy zawodowych oddało 84 litry tego bezcennego płynu.

DSC_9095

Kolejne akcje będą prowadzone już we wrześniu i październiku. CSMW wykorzystuje potencjał, który występuje systematycznie w związku z kolejnymi przyjęciami ochotników do służby przygotowawczej oraz licznymi kursami doskonalącymi dla żołnierzy zawodowych. Większość elewów
i kadetów służby przygotowawczej po raz pierwszy ma możliwość uczestniczenia w tej specyficznej aktywności społecznej, która przynosi ogromną wewnętrzną satysfakcję.

 Foto: CSMW

 kmdr ppor. Robert Biernaczyk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *