Na krok przed blackoutem

W okresie letnim wzrasta zapotrzebowanie na energię elektryczną, sprawia to,że korzystamy częściej z klimatyzacji, lodówek czy różnego sprzętu chłodniczego. Brak wiatru sprawia, że nie mamy energii produkowanej z wiatraków, niski poziom wód z kolei przyczynia się do mniejszego spiętrzenia wody na turbinach w efekcie tworzymy mniej energii elektrycznej, która wchodzi do sieci.

__b_siec-elektroenergetyczna-cz-1

Obecnie mamy 19 stopień zasilnia, gdy będzie 20 ty nastąpią częściowe wyłączenia odbiorców energii, poszczególne zakłady pracy będą musiały ograniczyć zużycie energii. Rząd wprowadził ograniczenia od 11 sierpnia do końca miesiąca wprowadzone będą ograniczenia w poborze energii elektrycznej dla odbiorców o mocy powyżej 300 KW fabryki, huty, zakłady o zwiększonym poborze energii

sieci_energetyka_sieci_energetyczne

Fot.Kresy.pl

Ograniczenia nie obejmą odbiorców indywidualnych – szpitali, obiektów wojskowych, lotnisk i tym podobnych instytucji.”Przyczyną ograniczeń są wysokie temperatury powietrza i niskie stany wód w zbiornikach wodnych” – informuje rząd. 20. stopień zasilania to największe ograniczenia.

292248_2010_10_10_b_34

Określa, że odbiorca może pobierać jedynie minimalną moc, tak by zachować bezpieczeństwo ludzi oraz zapobiegać uszkodzeniu obiektów technologicznych. Kolejne niższe stopnie oznaczają proporcjonalnie niższe ograniczenia. Stopień 11. to najmniejsze ograniczenia – wówczas odbiorca może pobierać moc do wysokości mocy umownej, czyli tej zakontraktowanej w umowie z dystrybutorem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *