Nie oszczędzać na szkołach

W Słupsku trwają remonty szkół. Prezydent Biedroń zaprosił dziennikarzy, by pokazać remontowany obiekt Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych, to jedna z tych szkół, która remontowana jest ze środków publicznych. W najbliższym czasie czeka nas debata o systemie i funkcjonowaniu oświaty w naszym mieście, ale chciałbym aby te cięcia jak najmniej dotknęły placówki szkolne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zależy nam na tym aby utrzymać w nich pewien poziom, aby ta edukacja rozwijała się w naszym mieście, od której zależy wykształcenie naszej młodzieży. Będę walczył o to, aby oszczędzając jak najmniej uszczuplać budżet na infrastrukturę oświatową – powiedział prezydent.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wakacje to najlepszy okres na zajęcie się remontami placówek oświatowych poinformowała dyrektor Bogna Winiarczyk. Obecnie trwają prace wielu szkołach.

Na 48 placówkach, których miasto jest organem prowadzącym w 24 trwają remonty. Remonty dotyczą: remontów instalacji elektrycznej, wymianie stolarki okiennej, cyklinowanie i malowanie podłóg, ale są także takie , które dotyczą wymiany instalacji kanalizacyjnej tak jak w I LO, czy remont elewacji zewnętrznej budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych. Przebiega on w 3 etapach w ubiegłym roku zostały naprawione gzymsy dachowe, kładziony był tynk , a teraz trwa naprawa sztukaterii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na remonty miasto przeznacza 1 ml złotych, ale w tym roku dodatkowo milion przeznaczono na inwestycje. W ramach tego miliona została dokończona budowa boiska przy szkole nr 2, naprawiany jest dach w szkole Podstawowej nr 5 oraz modernizowane są szatnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Słupsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *