Rewitalizacji centrum c. d.

Tradycyjna już poniedziałkowa konferencja prasowa słupskiego ratusza odbyła się tym razem na jednym z dwóch słupskich podwórek objętych rewitalizacją. I choć rozpoczęte prace remontowe skutecznie zagłuszały wypowiedzi władz ratusza to trzeba przyznać, że realizowany projekt robi pozytywne wrażenie, bowiem w miejscu zdegradowanego obszaru miasta, jak zapewnia Ewelina Kujawa odpowiedzialna w imieniu ratusza za inwestycje, pojawi się zieleń, place zabaw, boiska, miejsca parkingowe, miejsca wypoczynkowe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na obu podwórka powstanie także monitoring. Projekt jest możliwy dzięki zdobyciu dofinansowania – 2,3 mln zł dla obu podwórek. Łączna wartość to 3,2 ml zł. – To będzie kompleksowa przebudowa. Oczywiście na czas prac pojawią się utrudnienia z dojazdem do garaży czy sklepów, niestety musimy prosić mieszkańców o cierpliwość.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wiemy też, że część z nich chciałaby parkować pod oknami, a my namawiamy lokatorów do pójścia w stronę zieleni. To ścisłe centrum miasta i na pewno przyda się tu więcej trawników i skwerów – mówią decydenci.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *