Elektroniczny rozkład jazdy

Od kilku dni na przystankach trwa uruchamianie tablic informujących o godzinie przyjazdu najbliższych autobusów. Elektroniczne tablice wiszące na słupach przy przystankach autobusowych to część kompleksowego systemu nadzoru ruchu i elektronicznej informacji pasażerskiej zarządzanym przez utworzone Centrum Nadzoru Ruchu ZIM Słupsk. Tablice kontaktują się z autobusami przy pomocy łączności bezprzewodowej. Są także wpięte w system elektronicznego nadzoru ruchu ZIM w Słupsku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Autobusy komunikując się z tablicami wysyłają precyzyjna informację o czasie przyjazdu na kolejne przystanki. Takich tablic LCD/LED systemu informacji pasażerskiej o najbliższych odjazdach pojazdów komunikacji zbiorowej zainstalowanych będzie na 32 wybranych przystankach węzłowych, w tym 6 przy zintegrowanym węźle przesiadkowym Dworzec Kolejowy i Autobusowy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzięki temu pasażerowie wiedzą precyzyjnie, kiedy ich linia przyjedzie. Do tej pory, kiedy były korki albo np. wypadek, ludzie nie wiedzieli o opóźnieniach. Teraz o utrudnieniach poinformuje system, który je uwzględni i wielkość spóźnienia wyświetlania na tablicy – mówi Marcin Grzybiński Zastępca Dyrektora ZIM

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *