IV Masa Krytyczna – Słupszczanie na rowery

masaW najbliższą niedzielę kto żyw wsiada na rower i bierze udział w IV masie krytycznej rowerzystów w przejeździe przez miasto. Masa krytyczna ma ma na celu pokazanie siły bicyklistów jeżdżących na rowerach, którzy preferują ten sposób komunikacji w mieście. Chodzi też o policzenie ile potencjalnych rowerzystów jest w mieście. Masy krytyczne odbywają się cyklicznie w wielkich miastach w Polsce i na świecie. Celem uczestników jest lobbing na rzecz szeroko rozumianej rozbudowy infrastruktury rowerowej w Słupsku oraz popularyzacja rowerów jako środka komunikacji w mieście.

IMG_3665

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W Słupsku dzięki stawianiu na rozwiązania pro ekologię dużo się zmieniło. Mamy coraz lepsze drogi rowerowe, jest ich coraz więcej w mieście, buduje się stacyjkę rowerową Bike&Drive z kompresorem, pod Jantarem zamontowano bezobsługową stację obsługi IBOMBO, gdzie można samemu naprawić rower. Powstaje infrastruktura rowerowa, mamy przejazdy rowerowe z antypoślizgową żywicą. Przydałoby się więcej ścieżek rowerowych bezpiecznie oddzielonych od jezdni i ruchu drogowego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Teraz my słupscy rowerzyści musimy pokazać swoją siłę.
Masę krytyczną organizuje STR Szprycha, a pieczę nad nią sprawuje także Słupski Portal Rowerowy obecny w naszym mieście, a skupiający na FB miłośników 2 kółek. Imprezie patronuje prezydent Robert Biedroń i sponsorzy. Impreza rozpocznie się o 10, a do 9.30 odbędzie się rejestracja zawodników.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *