Legalna Kultura

Na stronie internetowej projektu Kultura Na Widoku odnaleźć można tekst “Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku, przez całe lato, w różnych zakątkach Polski.” Jednym z 48 miejsc, które odwiedziła podróżująca, multimedialna biblioteka od 22 września jest Słupsk!

DSCF1659

Książki, filmy, audiobooki można pobrać legalnie skanując smartfonem kod QR, w telefonie bądź w tablecie. Trzeba mieć aplikację do czytania kodu. Można ją pobrać ze sklepu internetowego Google Play, bądź z APP Store w przypadku systemu Mac.

DSCF1675

DSCF1615

W poniedziałek , prezydent Robert Biedroń wraz z ambasadorką projektu w Słupsku, którą jest polska aktorka Katarzyna Figura, otworzyli wystawę. Przecięcie czerwonej wstęgi symbolicznie rozpoczęło słupską przygodę z Legalną Kulturą. Dzięki temu w najbliższym czasie w okolicach wystawy, każdy zainteresowany będzie mógł pobrać dostępne w tym miejscu LEGALNIE i ZA DARMO utwory: filmy, książki, muzykę…Nie musi tego robić na miejscu przy stojakach wystarczy odwiedzić stronę internetową i można zrobić to w domowym zaciszu.

DSCF1683

Fot. Bartosz Arszyński

Muzykę , filmy, audiobooki można pobrać legalnie i za darmo lub za drobną opłatą. Kulturę na widoku promuje Słupszczanin Rafał Pawłowski od kilku lat mieszkaniec Stolicy i prezes Kinga Jakubowska obecni podczas otwarcia multimedialnej biblioteki. Projekt ma na celu edukację młodzieży i dorosłych i ograniczenie piractwa komputerowego.

Więcej o projekcie dowiesz się tutaj: http://www.slupsk.pl/kultura-na-widoku-45884/

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *