Ruszył Zielony Punkt

Dziś w Słupsku przy ulicy Niedziałkowskiego 6 otwarto Zielony Punkt, miejsce gdzie można będzie dowiedzieć się w jaki sposób oszczędzać energię elektryczną, cieplną jakie urządzenia pro ekologiczne montować w gospodarstwach domowych, z jakich korzystać żarówek, grzejników by w sposób oszczędny gospodarować energią. Gdzie, załatwiać i jakie wymagane są dokumenty do montażu ogniw fotowoltaicznych. Zielony Punkt powstał z inicjatywy Prezydenta Miasta Roberta Biedronia dzięki wsparciu szeregu instytucji i partnerów, m.in. Powiatowego Urzędu Pracy, Fundacji im. Heinricha Bölla Warszawie, Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku. Znalazło w mim prace 5 pracowników. Już dziś od 10.00 do 12.30 będzie można porozmawiać z pracownicami punktu, zapoznać się z pierwszymi ekoporadami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Punkt powstał po to, aby wspierać mieszkańców i mieszkanki miasta w oszczędzaniu energii i pozyskiwaniu energii odnawialnej ze słońca i wiatru na własne potrzeby. Jest miejscem, gdzie udzielane są nieodpłatne porady na temat m.in. sposobów obniżenia rachunków za prąd i ciepło nawet o kilkadziesiąt procent, czy też pozyskania dofinansowania na wymianę ogrzewania na ekologiczne.
W kolejnych miesiącach porady prowadzone będą w Zielonym Punkcie przy ul. M. Niedziałkowskiego 6, a także w Urzędu Miasta oraz w siedzibach spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji miejskich i uczelni.
Zielony Punkt powstał z inicjatywy Prezydenta Miasta Roberta Biedronia dzięki wsparciu szeregu instytucji i partnerów, m.in. Powiatowego Urzędu Pracy, Fundacji im. Heinricha Bölla Warszawie, Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z kolei rozpoczynająca się o godz. 13.00 debata będzie okazją, aby porozmawiać o tym, w jaki sposób Zielony Punkt może wesprzeć mieszkańców w oszczędzaniu energii oraz w pozyskiwaniu jej ze źródeł odnawialnych. Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców, szczególnie tych zainteresowanych oszczędnościami, a także pracowników administracji publicznej oraz osoby reprezentujące wspólnoty mieszkaniowe, które chcą pozyskać wiedzę na temat efektywnego zarządzania i wsparcia mieszkańców.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W debacie, którą współorganizujemy wspólnie z Fundacją im. im. Heinricha Bölla i Fundacją Strefa Zieleni udział wezmą:
– Beata Maciejewska, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Słupska ds. zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji miasta, która przedstawi działania realizowane i planowane przez Słupsk;
– Beata Jocz, doradczyni z Zielonego Punktu, która opowie o zielonych miejscach pracy z praktycznej perspektywy;
– Olga Roszak-Pezała, wójt gminy Mielno, która opowie o szansach, jakie daje dzielenie się przez samorządy dobrymi praktykami w dziedzinie zielonej energii.
Debatę poprowadzi Bartłomiej Kozek z Fundacji Strefa Zieleni.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *