Uczniowie z mechanika będą pływać w PŻB

Dzisiaj w ratuszu podpisano porozumienie pomiędzy Polską Żeglugą Bałtycką a Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku dotyczącego organizacji praktyk morskich na jednostkach PŻB dla uczniów z profilu morskiego. W uroczystościach z ramienia PŻB uczestniczył prezes PŻB Polferies z Kołobrzegu Jarosław Siergiej i autor programu szkolenia kom. Dariusz Kloskowski, a ze strony Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych dyr. Barbara Zakrzewska i prezydent miasta Robert Biedroń z urzędnikami. W klasie morskiej mechanika kształci się 19 przyszłych mechaników okrętowych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na zdjęciu: od lewej kom. Dariusz Kloskowski i Prezes Zarządu PŻB Polferies Jarosław Siergiej

Pani dyrektor Mechanika była zadowolona z faktu, że słupska młodzież będzie miała możliwość odbywania praktyk w jednostkach PŻB Polferies pozwoli to zachęcić absolwentów do związania się z miastem, a nie wyjeżdżania z niego do innych miast za pracą. Klasa morska słupskiego mechanika wyszkoli przyszłe kadry mechaników okrętowych. Absolwenci klasy morskiej  będą mogli  podjąć zatrudnienie w jednostkach pływających PŻB Polferies. Mają w tym pomóc praktyki tam odbywane, gdzie młodzież nabędzie niezbędne umiejętności i praktykę potrzebną do pływania na statkach.

Autor projektu edukacyjnego kom. Dariusz Kloskowski ułożył 170 godzin szkolenia niezbędnych do nabycia umiejętności i radzenia sobie z problemami na morzu, a także nawigowaniem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mamy cykl szkolenia 3,5 letni, po pierwszym roku organizujemy szkolenie żeglarskie obóz żeglarski, który zakończy się uzyskaniem patentu żeglarza przez młodych adeptów. Po drugim roku realizujemy kurs sternika motorowodnego. W trzecim roku kształcenia uczniowie zdobędą 4 certyfikaty bezpieczeństwa, które są niezbędne do tego żeby przekroczyć trap jakiegokolwiek statku, czy jednostki pływającej. Ci uczniowie, którzy dojdą do tego etapu będą miały możliwość odbycia praktyk. Oczywiście tylko te osoby, które wykażą się chęcią i będą miały dobre wyniki w nauce. Oprócz tego w tym czasie uczniowie będą realizowali mój program autorski obliczony na 170 godzin specjalistycznych zajęć. Przewiduje on oprócz kursów typowej mechaniki okrętowej także elementy związane z nawigowaniem. Startujemy 13 października, 19 uczniów z klasy morskiej złoży w mundurach ślubowanie – powiedział kom Dariusz Kloskowski.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *