Jubileusz SOSW w Damnicy

16 października w zabytkowej sali lustrzanej pałacu w Damnicy, będącego siedzibą Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Marynarza Polskiego, uroczyście obchodzono 60. jubileuszowy rok działalności placówki.

IMG_7071

Niecodzienna uroczystość zgromadziła byłych i obecnych nauczycieli ośrodka, wychowanków, uczniów i rodziców oraz znamienitych gości – samorządowców a, także przedstawicieli władz gminnych i powiatowych. Rzęsistymi brawami przywitano sponsorów i darczyńców, którzy od lat wspierają działalność tego ośrodka. Były więc kwiaty, prezenty i przemówienia okolicznościowe. Jednak najważniejszym punktem uroczystości były występy uczniów, którzy wspaniale zaprezentowali swoje aktorskie i taneczne umiejętności nagradzane licznymi brawami.

IMG_7070

IMG_7087

Wiele ciepłych słów wraz z życzeniami dalszych szkolnych sukcesów na ręce dyrektor Marii Janusz przekazał starosta słupski Zdzisław Kołodziejski.
Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy jest nowoczesną placówką specjalizującą się w edukacji i terapii dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, autyzmem, a także z niepełnosprawnościami sprzężonymi (wady słuchu, wzroku, uszkodzenia narządu ruchu).

IMG_7073

Fot.Zbigniew Bielecki

Przez blisko 60 lat funkcjonowania i przemian wypracowano standardy, które pozwalają na prężne i efektywne działanie na powiatowym rynku edukacyjnym.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *