Nowy rok akademicki studentów Uniwersytetu III Wieku

W tym tygodniu Studenci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli rok akademicki! To wydarzenie ważne nie tylko dla seniorów, ale i dla innych mieszkańców naszego miasta. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który ma już 11 lat, niezłomnie w swej postawie pokazują, że chcieć to móc. Na naukę nigdy nie jest za późno. Nawet senior może zdobyć ciekawe umiejętności i  wiedzę o otaczającym go świecie, a także tytuł naukowy. Nasi studenci są bardzo aktywni, widać ich na wszystkich większych miejskich imprezach, biorą udział w sympozjach, a także odwiedzają galerie i słupskie muzeum.

III wiek (2)

Żeby zostać słuchaczem uniwersytetu, trzeba mieć ukończone 55 lat i być emerytem lub rencistą. W 2004 roku uniwersytet zakładało 15 osób. Uniwersytet powstał przede wszystkim po to, żeby się uczyć i aby seniorzy mogli bez problemu nadążać za zmianami na świecie. Nauczyć się posługiwania się komputerem i programami komputerowymi.

III wiek (1)

Fot. Natalia Rybak

W uroczystości inauguracyjnej uczestniczyli studenci oraz prezydent Robert Biedroń, który nie szczędził zgromadzonym słów pochwał i motywacji na następny rok akademicki.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *