Smartfon pomoże śledzić rozkład jazdy

Masz smartfona? Zainstaluj specjalną aplikację i korzystaj z komunikacji miejskiej w Słupsku. Mobilny System Informacji Pasażerskiej – MyBus to kolejne udogodnienie dla pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji.

img_8498-49326 (1)

Dzięki bezpłatnej aplikacji można śledzić rozkład jazdy, sprawdzić gdzie znajduje się autobus na który czekamy i o której godzinie przyjedzie na konkretny przystanek. Po elektronicznych tablicach, które zostały zamontowane na przystankach autobusowych przyszedł czas na kolejną nowinkę techniczną w komunikacji miejskiej – mówi Marcin Grzybiński z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. Aplikacja w telefonie komórkowym pozwala na bieżąco śledzić trasę autobusu.

– Możemy na mapie sprawdzić, gdzie on jest. Za ile podjedzie autobus na nasz przystanek. Czy mamy czekać? Zobaczymy na mapie. Informacje są odświeżane co trzydzieści sekund – podkreśla Marcin Grzybiński.

Przy pomocy smartfona można także zlokalizować przystanki komunikacji miejskiej i sprawdzić jakie autobusy z nich odjeżdżają. Od kilkunastu miesięcy w Słupsku za pomocą aplikacji w telefonie można także kupić bilet na przejazd miejskim autobusem.

Za Radiem Słupsk.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *