Uroczysta immatrykulacja na Akademii Pomorskiej

Dzisiaj w murach słupskiej uczelni Akademii Pomorskiej odbyła się 47 uroczysta immatrykulacja studentów. Dziesięcioro najlepszych studentek i studentów uroczyście immatrykulowano, wręczono indeksy z rąk rektora zaliczając ich w ten sposób w poczet studentów uczelni. Przyznano także 2 tytuły profesorskie. Rok akademicki oficjalnie rozpocznie ok. 3000 studentów, w tym ponad1200 studentów pierwszego roku w gtym ponad 200-osobowa grupa studentów z zagranicy: Hiszpanii, Gracji, Rumunii, Turcji, Ukrainy i Kazachstanu.

_DSC7834

Akademickie uroczystości zaszczycili: senator Kazimierz Kleina, posłowie Jolanta Szczypińska i Zbigniew Konwiński, przedstawiciele władz samorządowych oraz duchownych z biskupem diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej Eugeniuszem Dajczakiem na czele.
Mowę powitalną wygłosił rektor dr hab. prof. nadzw. Roman Drozd. W przemówieniu znalazło się podsumowanie 47 lat działalności słupskiej uczelni, jej osiągnięć i sukcesów naukowych.

_DSC7689
Stoi za nami bogata historia, tysiące pracowników naukowych, studentów i absolwentów, przyjaciół i sympatyków naszej Alma mater. To dzięki nim możemy dzisiaj stać w tym miejscu i cieszyć się z osiągnięć uczelni, która zyskuje na znaczeniu w kraju w regionie i coraz częściej poza granicami. Pragnę z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy prze te lata darzyli Akademię wielką sympatią, identyfikowali się z nią. Nie szczędzili ogromnego wysiłku, poświęcenia oraz wytężonej pracy na rzecz jej rozwoju.

Miło mi poinformować, że nasza uczelnia należy do jednych z najlepszych ośrodków akademickich w kraju, potwierdzają to wyniki tegorocznych rankingów: 16 rankingu szkól wyższych przygotowana przez Fundację Szkół Wyższych „ Perspektywy”nasza akademia zajęła najwyższy jak dotychczas wynik od czasu jej powstania. Najwyżej ocenione kryterium to warunki kształcenia nasza uczelnia zajęła 27 miejsce spośród wszystkich uczelni w kraju.

_DSC7867

Wysoko oceniony został również potencjał naukowy oraz efektywność naukową. Równie istotny jest fakt, że Akademia Pomorska zajęła wysoką 4 pozycję wśród uczelni z województwa pomorskiego w kategorii preferencje pracodawców wyprzedzając tym samym wiele renomowanych ośrodków akademickich w Polsce. Jesteśmy zatem, coraz lepiej postrzegani przez firmy, przedsiębiorstwa, które chętnie zatrudniają absolwentów naszej uczelni, ponadto znaleźliśmy się czołówce uczelni polskich w rankingu naukowym uwzględniającym indeks Hirsza opublikowanym na łamach tygodnika Polityka. W tym roku zajęliśmy 58 miejsce spośród ponad na 400 uczelni publicznych, niepublicznych w kraju.

_DSC7726

Szanowni Państwo drodzy studenci, doktoranci uczelnia nasza na przestrzeni kilku minionych lat wykorzystuje możliwości jakie stwarza członkostwo w strukturach Unii Europejskiej. W nowym okresie finansowania stawiamy sobie ambitne cele. Intensywnie pracujemy nad nowymi projektami. Przygotowujemy się do pozyskania środków będących w dyspozycji województwa pomorskiego, środków centralnych różnych programów operacyjnych jak również międzynarodowego funduszu Wyszehradzkiego jak również programu Horyzont 2020.

_DSC7930-001

_DSC7979-001

Fot. Bartosz Arszyński

« z 2 »

Największym projektem nad , którym pracujemy jest pod nazwą Słupski Ośrodek Akademicki. Rozwój uczelni to także rozwój kadry naukowej. Miło mi poinformować Państwa, że dwóch pracowników akademickich uzyskało tytuł profesora, sześciu pracowników uzyskało tytuł doktora habilitowanego oraz czterech pracowników stopień doktora. Wszystkim pańswu w imieniu społeczności akademickiej serdecznie gratuluję i życzę wytrwałości oraz niegasnącego zapału na dalszej drodze rozwoju naukowego – powiedział dra hab., prof. nadzw. Roman Drozd rektor słupskiej uczelni.

Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. Monika Zytke pn. „Na co komu muzyka? O niezwykłej sile dźwięków”  pani profesor skonkludowała, że muzyka potrzebna jest na zdrowie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *