Wandale w Kobylnicy

W nocy z 22 na 23 października na terenie Gminy Kobylnica doszło do zniszczenia i kradzieży mienia komunalnego. Łupem sprawców padła lampa solarno – hybrydowa. Straty szacuje się na kilka tysięcy złotych. To jednak nie pierwsze tego typu zdarzenie. W walce z wandalami ważna jest jednak postawa mieszkańców, którzy byli świadkami podobnych incydentów.
Nawet dziewięć tysięcy złotych mogą wynosić straty po incydencie, do którego doszło w miniony weekend na terenie Gminy Kobylnica. Nieznani dotąd sprawcy zniszczyli mienie komunalne – lampę solarno – hybrydową.

P1130474

– Lampa znajdowała się na skrzyżowaniu drogi krajowej i powiatowej z Kruszyny do Żelek, więc o jej znaczeniu dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Zapewniała widoczność osobom, które tą drogą zmierzały w kierunku przystanku autobusowego. Kradzież w okresie, kiedy za oknem zmrok zapada coraz szybciej, jest jeszcze bardziej bulwersująca – zauważa Alina Treder, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Gminy w Kobylnicy.

P1130479

Nieznany sprawca z premedytacją powalił słup lampy do rowu, przez co uległ on zniszczeniu. Skradzione zostały elementy konstrukcyjne: turbina wiatrowa, panel fotowoltaiczny, sterownik i lampa LED.
Podobne akty wandalizmu miały jednak miejsce także w latach ubiegłych. Sprawę prowadziła policja. Mimo intensywnych działań funkcjonariuszom nie udało się ustalić sprawców. Władze Gminy zdecydowały się odbudować zniszczone lampy, kierując się bezpieczeństwem swoich mieszkańców.

P1130475

Fot UG. Kobylnica

– Nie możemy pozostawać na to obojętni. Każda taka naprawa pociąga za sobą koszty, które moglibyśmy przeznaczyć na zupełnie inne cele. Apelujemy więc do mieszkańców, którzy byli lub będą świadkami podobnych zdarzeń o kontakt z pracownikami Urzędu – podkreśla Wójt Gminy Kobylnica, Leszek Kuliński.
Wszelkie informacje proszę przekazywać do Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Gminy Kobylnica, pod nr tel. 59 842 90 70 w. 241,244 oraz 533 303 438 i 601 950 844.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *