Zimią kulig, latem bitwa na balony wodne

W niedawnej ankiecie pracownicy słupskiego OSIR zapytali Słupszczan jakich imprez najbardziej oczekują od słupskiej firmy, na co wybraliby się najchętniej, w jakim obiekcie chcieliby mieć zorganizowaną imprezę masową. Odpowiedzi były zaskakujące. Na pytanie kogo chcieliby oglądać na słupskiej murawie stadionu 650 lecia padła odpowiedź, że Roberta Lewandowskiego, kolejno Leo Messi’ego a także męską reprezentację Polski w piłce ręcznej i siatkówce. Najbardziej podoba się Stadion 650 lecia, kolejno hala „Gryfia”,pływalnia i Park Kultury, Sportu i Rekreacji.

orlik

Zimą – kulig, latem – bitwa na balony wodne zakończona koncertem – mieszkańcy podpowiedzieli Słupskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, w jakich imprezach o tematyce sportowo-rekreacyjnej chcieliby wziąć udział. Co ciekawe, dyrektor SOSiR zapewnia, że wiele z tych imprez zostanie zorganizowanych do końca 2016 roku.

centrum-lekkoatletyczne-651

Dyrektor Grzegorz Juszczyński jest zadowolony, bo wiele z tych imprez zostanie zorganizowanych.

Cieszy nas, że w ankiecie wzięli udział nieprzypadkowi ludzie. Dziewięćdziesiąt siedem procent odbiorców ma coś wspólnego ze sportem, prowadzi np. aktywny tryb życia. Na 650 osób, które wzięły udział w ankiecie, jest 389 pań. Wiemy już, że uczniowie chcą rywalizacji międzyszkolnej, dorośli – biegów, imprez rodzinnych, starsi – spacerów i wspólnej gimnastyki , to są tylko wybiórcze pomysły – informuje Grzegorz Juszczyński, p.o. dyrektora Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

pływalnia-kryta-519

Analiza ankiety miała zwrócić uwagę pracowników SOSiRu na oczekiwania mieszkańców względem imprez sportowo-rekreacyjnych w mieście. Od 21 września do 19 października mieszkańcy Słupska i okolicznych miejscowości, w ramach ankiety, mogli powiedzieć, w jakich imprezach chcieliby uczestniczyć, gdzie szukają informacji na temat wydarzeń sportowych. Mogli także ocenić dobre i złe strony obiektów.

_DSC5296

Udział w ankiecie wzięło 474 mieszkańców Słupska i 179 osób z okolicznych miejscowości, tj. Krępy, Redzikowa, Kobylnicy, Wieszyna, Wrzącej, Siemianic, Machowina, Główczyc i Ustki. W większości, każdy z nich uprawia jakiś sport. Najwięcej osób jeździ na rowerze, biega i pływa. Ale są też tacy, którzy wieczorami spotykają się ze znajomymi i grają w piłkę nożną, jeżdżą na rolkach, deskorolkach, ćwiczą w domu. Wielu z nich chce meczy w badmintona lub tenisa, lepszego wykorzystania

skateparku. Najmłodszy uczestnik, który rozwiązał ankietę miał 11 lat, a najstarszy 65.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *