Abolicja czynszowa dla mieszkańców

Słupski ratusz wraz z PGM planuje abolicję czynszową dla mieszkańców Słupska. Programem może być objętych ok 4 tys. rodzin. Akcja adresowana jest do lokatorów, którzy zalegają z czynszami za mieszkanie dłużej niż rok, mieszkańcy ci muszą zapłacić 25% kwoty zadłużenia w terminie 3 miesięcy i zobowiązać się do regularnego płacenia czynszu przez okres roku. Z tymi lokatorami zostanie podpisana umowa i będą mieli szansę na oddłużenie się.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Bartosz Arszyński

Jak abolicję czynszową przyjmą Słupszczanie, którzy regularnie opłacają swoje zobowiązania wobec miasta? Czy nie zdezorganizuje to finansów, bo osoby, które płaciły za mieszkanie nagle przestaną płacić i zaczną liczyć na kolejną abolicję płynącą z miasta. Mieszkańcy wypowiadają się na forum słupskiego radia, że cała rzesza cwaniaków skorzysta na tym najbardziej, bo oto popłacą regularnie, a później znów zrobią zadłużenie i żerować będą na miejskiej kasie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wiceprezydent Krystyna Danilecka – Wojewódzka zauważa, że należy zmienić mentalność wśród lokatorów, że niepłacenie tak naprawdę jest kradzieżą, bo okradane miasto ubożeje i nie można prowadzić bieżących inwestycji. Obecne zadłużenie 4 tysięcy gospodarstw miejskich sięga 18 ml zł. Jeśli udałoby się nam odzyskać tylko 10 procent tej kwoty, pozwoli to na wyremontowanie ok 60 mieszkań dla oczekujących w kolejkach rodzin – podkreśliła wiceprezydent.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *