Jesteśmy odcięci od świata, a wam to lata!

Takie hasło i wiele innych podobnych widniało na transparentach protestujących mieszkańców Gminy Kępice podczas protestu przed dworcem kolejowym w Korzybiu. Kolejny raz Urząd Marszałkowski w Gdańsku szukając oszczędności tnie wydatki w regionie słupskim ograniczając kolejowe połączenia.

DSC_0194

Fot.Jacek Adamczyk

Tym razem Przewozy Regionalne należące do Marszałka Województwa Pomorskiego z niewyjaśnionych dotąd przyczyn bezzasadnie zmieniły kurs popularnego w regionie pociągu na trasie Słupsk – Szczecinek. Do tej pory odjeżdżający pociąg o godz. 13.45 cieszył się dużym powodzeniem. Pękał dosłownie w szwach. Od 13 grudnia niestety odjeżdżać będzie o godz. 13.14.

Na ten kurs nie zdążą uczniowie słupskich szkół i pociąg odjedzie pusty. Następny będzie zatłoczony do granic możliwości. Podobne nielogiczne połączenia Przewozy Regionalne wprowadzają na trasie do Słupska. O co w tym wszystko chodzi? To proste. Pociąg odjeżdżający o godz. 13.14 będzie woził zamiast ludzi powietrze, a więc należy to połączenie zlikwidować jako nieopłacalne. Będą więc oszczędności tylko że jak zwykle kosztem pasażerów.

Mieszkańcy Gminy Kępice popierani przez panią Burmistrza Kępic protestowali przeciwko tym zmianom. Złożony został też oficjalny protest do władz województwa i PKP. Życie pokaże czy Pan Marszałek weźmie pod uwagę słusznie protestujących pasażerów, czy też kolejny raz uzna nasz region za zaścianek województwa, którym nie należy się przejmować. Dał już temu wyraz uznając, że niepotrzebny nam jest drugi tor, a o wiekowej, kolebiącej się na wszystkie strony SKM-ce, pokonującej trasę ze słupska do Gdańska w trzy i pół godziny nie wspomnę, a wracając do tytułu to jestem pewien, że w przyszłych wyborach samorządowych – to nam będzie latało czy dać Panu Marszałkowi głosy poparcia –  mówią mieszkańcy Gminy Kępice. O tym, czy je dostanie zadecydują za trzy lata wyborcy.

Foto Adamczyk Jacek

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *