Konferencja jak pomagać bezdomnym

Jak skutecznie pomagać osobom bezdomnym w Słupsku, dyskutowali dziś eksperci, praktycy na konferencji w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Niedziałkowskiego 6. Fachowcy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz streetworkerzy ze Stowarzyszenia „Horyzont” próbowali odpowiedzieć na pytanie jakie są przyczyny bezdomności i jak powinien odbywać się proces wychodzenia z niej.

_DSC8872-001

Konferencję pod nazwą „Pierwszy kontakt i co dalej…? Kontynuacja”. Spotkanie miało ważne znaczenie dla osób zajmujących się na co dzień pomaganiem osobom bezdomnym. W trakcie konferencji, jej uczestnicy dyskutowali min. o tym, jak usprawnić system pomocy, jaka jest skala zjawiska w naszym mieście, porównywano także system Słupski z najnowszymi trendami jakie w pomocy osobom bezdomnym zaczynają obowiązywać.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bezdomność to brak dachu nad głową. Najlepszym rozwiązaniem było by znalezienie dla tych osób mieszkania chronionego – twierdzili specjaliści, gdzie pod bacznym okiem pracowników odbywał by się proces wychodzenia z bezdomności. Nie można ćwiczyć wychodzenia z bezdomności będąc w schronisku ten proces powinien się opierać na byciu w mieszkaniu oczywiście przy zapewnieniu w nim wsparcie tym osobom.

Niestety w mieście brak jest mieszkań socjalnych. Poprawiono natomiast funkcjonowanie słupskiej ogrzewalni. Jest ona teraz czynna od października, znajduje się tam punk medyczny, punkt sanitarny, gdzie bezdomni mogą się wykąpać i założyć czystą odzież.

Konferencja Podzielona była na cześć prelekcyjną i dyskusyjną Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „Horyzont”.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *