Seniorzy obradowali

Utworzona z inicjatywy prezydenta miasta Słupska Roberta Biedronia Rada Seniorów zebrała się wczoraj na pierwszym spotkaniu założycielskim, gdzie wybrano zarząd. Rada skupia kilkanaście osób związanych ze środowiskiem osób starszych i działających w ich imieniu lub na ich rzecz przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji społecznych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na pierwszym spotkaniu debatowano o wprowadzeniu karty seniora, utworzenia nowych kierunków na Akademii Pomorskiej – gerontologii. Celem działania Rady Seniorów jest zapewnienie wpływu seniorów na wydarzenia w mieście i sprawy dziejące się wokół.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Seniorzy, są wśród nich przedstawiciele Uniwersytetu III wieku, emerytowani profesorowie z Akademii Pomorskiej i pracownicy naukowi marzą o wprowadzeniu ulg w dostępie do placówek kultury w mieście. By jeden dzień w tygodniu mogli zwiedzać muzeum za przysłowiową złotówkę., chodzić bezpłatnie do teatru, albo na seanse filmowe do kina. Widzą także konieczność wprowadzenia specjalnej karty seniora, która zapewni im udział w zajęciach rekreacyjnych i skorzystanie tańszych biletów na basen, wzorem miast europejskich. W Danii miasto funduje seniorom karnety na basen, co zdecydowanie przyczynia się do zmniejszenia kolejek w przychodniach do lekarzy rodzinnych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rada seniorów jest organem doradczym funkcjonującym przy prezydencie miasta, konsultacyjnym i inicjatywnym wobec Rady Miejskiej i prezydenta. W jej skład weszli przedstawiciele stowarzyszeń skupiających osoby starsze, a także instytucje miejskie i Akademia Pomorska.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *