Wiceminister ze Słupska

Piotr Müller niedawny kandydat na posła z listy Okręgu Gdyńskiego Słupskiego PIS otrzymał awans na stanowisko ścisłego doradcy Ministra Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina. Ma  bogate doświadczenie w pracy w resorcie szkolnictwa. Przez lata był wieloletnim szefem Parlamentu Studentów RP oraz przewodniczącym Samorządu Studentów UW. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował z list Prawa i Sprawiedliwości, jednak nie zdobył mandatu poselskiego.

Piotr Muller

 

Słupszczanin zapowiada, że w ramach swojej pracy będzie chciał działać na rzecz rozwoju uczelni wyższych oraz współpracy z biznesem.

– Jednym z głównych zadań będzie wykorzystanie potencjału polskich naukowców w badaniach oraz wykorzystywanie polskich innowacji w rozwoju firm. Polska w wielu obszarach prowadzi badania na światowym poziomie. Trzeba zrobić wszystko, aby przełożyć je również na efekty gospodarcze – powiedział Piotr Müller w rozmowie z Radiem Koszalin.

Piotr Miller (4)-001

Fot. FB 

Jak podkreślił, w swojej pracy na rzecz ministerstwa, nie che także zapominać o rozwoju nauk społecznych i humanistycznych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *