W Kobylnicy: dzieci – dzieciom

„Dzieci – Dzieciom” to hasło akcji, jaką od listopada prowadzili w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy uczniowie klasy 1a. Koordynatorem przedsięwzięcia była Halina Głowacka, wychowawczyni klasy. Zasady akcji były bardzo przejrzyste: dzieci, które zabawek, słodyczy, książek, gier, maskotek miały w nadmiarze, podzieliły się nimi z tymi, którzy nie mają ich tak dużo.

6

W piętnastej już edycji akcji, jak zwykle, wzięło udział wielu uczniów ze wszystkich klas kobylnickiej podstawówki. Zebrano olbrzymią ilość zabawek, książek i gier. Na rzecz rówieśników dzieci przekazywały również słodycze. Dzięki przeprowadzonej loterii fantowej i pozyskaniu sponsorów można było dodatkowo zakupić pokaźne ilości różnego rodzaju słodkości.

8

9 grudnia zorganizowano specjalną wystawę w Sali Widowiskowej „Forum” Zespołu Szkół Samorządowych, w czasie, której zaprezentowano zebrane dary. Było ich tak dużo, że paczkami uda się obdzielić wszystkie potrzebujące maluchy z klas 0 – III Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Upominki trafią do ubogich uczniów jeszcze przed świętami. Dziewczynki najbardziej ucieszą się z lalek i pluszaków, a chłopcy z samochodów i książek. Jedni i drudzy otrzymają również bogate paczki ze słodyczami. Dla sporej grupy obdarowanych dzieciaków będzie to najbogatszy prezent, jaki otrzymają z okazji zbliżających się świąt.

1-001

7

Fot. ZSS Kobylnica

Spotkanie poświęcone podsumowaniu akcji „Dzieci – Dzieciom” było również okazją do podziękowania przez Jana Wilda, dyrektora ZSS oraz Sławomira Ziemianowicza, sekretarza Gminy Kobylnica za piętnastoletni trud organizacyjny H. Głowackiej oraz do uhonorowania upominkami najofiarniejszych darczyńców i podziękowania wszystkim klasom za aktywną i ofiarną współpracę. Słowa uznania należą się także rodzicom (Anecie Filipczak, Izabeli Durys, Marcie Kosior, Małgorzacie Ujma, Monice Rosłan, Barbarze Koźluk), którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę upominków, a później pomogli w przygotowaniu paczek i zorganizowania spotkania podsumowującego akcję.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *