10 lekarzy rezygnuje z pracy w słupskim szpitalu.

Dziesięciu specjalistów chirurgów, niemal cała kadra z tego oddziału rezygnuje z pracy w słupskim szpitalu. To efekt konfliktu jaki narastał w słupskiej lecznicy i zmian organizacyjnych jakie wprowadza prezes zarządzający dr Andrzej Sapiński. Teraz reorganizacje mają dotknąć oddział chirurgii. Chodzi o wyodrębnienie z chirurgii ogólnej oddziału chirurgii naczyniowej. Nasi specjaliści – 10 lekarzy sprzeciwia się temu, a także wyższym uposażeniom jakie zaproponowano nowym specjalistom do tworzącego się nowego oddziału chirurgii naczyniowej. Zażądali podwyżek płac. Obecnie są na 3 miesięcznym wypowiedzeniu. Jedynie ordynator dr Zoran Stojcev nie złożył wymówienia.

DSC_8494

Fot. Bartosz Arszyński

Prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupski wyjaśnia – Chcemy unowocześnić zabiegi naczyniowe. Mamy odpowiedni sprzęt, znaleźliśmy najlepszych specjalistów, którzy mogą wykonywać takie operacje. To nie spodobało się załodze – zdradza Andrzej Sapiński, prezes szpitala.

Byłaby to z ogromną szkodą dla pacjentów, bo na chirurgii są doskonali lekarze, który cieszą się wielkim uznaniem w oczach pacjentów. Nie umniejszając nic nowym specjalistom naczyniowcom wydaje się to wielce niesprawiedliwe, bo nasi lekarze także znają się na rzeczy, a poradnia chirurgii naczyniowej od lat prowadzona jest bardzo sprawnie przez słupskich lekarzy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *