Odwołany dyrektor przywrócony do pracy

Sąd Rejonowy w Słupsku przywrócił odwołanego na początku ubiegłego roku przez prezydenta Roberta Biedronia dyrektora Wydziału Komunikacji UM Andrzeja Pietronia. Dyrektor został odwołany z powodu rzekomego mobbingu jaki miał stosować wobec swoich pracowników. Sąd Rejonowy w Słupsku unieważnił dyscyplinarne zwolnienia z pracy dyrektora wydziału komunikacji i tym samym przywrócił mu możliwość powrotu do pracy na tych samych warunkach.

Pietroń

Były dyrektor w czerwcu odwołał się do Sądu Rejonowego w Słupsku. Ten przychylił się do jego wniosku i nakazał przywrócenie Pietronia do pracy w urzędzie. Dyrektor Pietroń skomentował to słowami.
– Nic to przyjemnego, kiedy wylatuje się z pracy w trybie artykułu 52 i ma się świadomość, że nie zostały dopełnione pełne formalności. Oczywiście jest to wyrok pierwszej instancji, ale nie ukrywam satysfakcji. Muszę być przywrócony do pracy na dotychczasowych warunkach – komentuje sytuację Andrzej Pietroń.

fullsizerender-51826

Wyrok nie jest prawomocny, a Urząd Miasta nie wyklucza apelacji. – Czekamy na uzasadnienie wyroku. Wtedy zapadnie decyzja – komentuje Katarzyna Pawlicka, asystentka prezydenta.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *