Dr Zoran Stojcev zwolniony z pracy

Andrzej Sapiński, Prezes Zarządu słupskiego szpitala zwolnił z pracy dr hab. n. med. Zorana Stojceva, ordynatora 3 oddziałów: chirurgii onkologicznej, chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej. Powodem zdymisjonowania lekarza miało być w ocenie prezesa Sapińskiego, utrata zdolności kierowania oddziałami w których dziesięciu lekarzy chirurgii ogólnej złożyło w ostatnim czasie wypowiedzenia z pracy. Sapiński powołuje się też na złą atmosferę na oddziale i duży poziom zadłużenia. W ostatnich 12 miesiącach oddział wygenerował 7 milionów złotych długu.

Chirurgia_wszyscy

Fot. Szpital Słupsk

Dr Stojcev w opinii Sapińskiego miał również przeciwstawiać się zmianom organizacyjnym w oddziale. Te polegać mają na usamodzielnieniu chirurgii naczyniowej na której mają być prowadzone bardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne.

zoran_stojcev_large

Ordynator przepracował w słupskim szpitalu 28 lat i był twórcą chirurgii onkologicznej, a po przeprowadzce szpitala kierował także chirurgią naczyniowa i chirurgią ogólną. Obecnie otrzymał 2 tygodniowe wypowiedzenie z pracy, co jest zabiegiem kontrowersyjnym przy tak długim stażu pracy? Dr  hab. n. med. Zoran Stojcev był twórcą cyklicznego spotkania chirurgów onkologów z całego świata, Usteckich Dni Onkologicznych, które miało swój 10 jubileusz w 2015 roku.

Nie tak dawno bo 28 stycznia 2015  ten sam, prezes Andrzej Sapiński na uroczystości w ratuszu  w gabinecie prezydenta Roberta Biedronia, gratulował dr Zoranowi uzyskania tytułu  doktora habilitowanego nauk medycznych. Lekarz nie podjął jeszcze decyzji o skierowaniu sprawy do Sądu Pracy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *