Mistrzostwa w tłusty czwartek

O tym, ile pączków może zjeść człowiek w ciągu 10 minut mogli przekonać się słuchacze Radia Słupsk, bowiem w jej redakcji z okazji tłustego czwartku obyły się po raz 16 Radiowe Mistrzostwa Pączkowe. Oprócz słuchaczy rywalizowali ze sobą także dziennikarze i rzecznicy prasowi. Do rywalizacji stanęło kilku mężczyzn i jedna pani, która dzielnie dotrzymywała kroku swoim kolegom i choć w regulaminowym czasie zjadła 10 pączków to daleko jej było do zwycięzców.

IMG_8548

Prawdziwymi pączkożercami okazali się panowie Tomasz Wawrowski i Antoni Sienkiewicz, którzy zjedli po 17 pączków. Tym samym został pobity ubiegłoroczny rekord pana Tomasza wynoszący 16 dorodnych pączków. Panowie stosowali różne techniki jedzenia.

IMG_8568

    Pan Tomek zwijał pączki w rulonik ułatwiając sobie w ten sposób zmieszczenie całego pączka w ustach i co jakiś czas wstawiając z krzesła, aby umożliwić pączkom właściwe ich ułożenie w przewodzie pokarmowym. Z kolei pan Antoni każdego pączka obficie popijał wodą gazowaną. IMG_8558 Panowie zgodnie stwierdzili, że jedzenie pączków na czas to ciekawa i smaczna konkurencja. Po radiosłuchaczach przy stole zasiedli słupscy dziennikarze reprezentujący poszczególne redakcje oraz rzecznicy prasowi.

IMG_8569

Fot. Zbigniew Bielecki

Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kozłowski, rzecznik Szkoły Policji oraz dziennikarz telewizyjny Artur Abramowicz. Obaj w pięć minut zjedli po dziewięć pączków. Cały turniej upłynął w wesołej i bardzo słodkiej atmosferze.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *