Pacjenci w obronie lekarzy

Po ostatnich burzliwych wydarzeniach dziejących się w słupskim szpitalu: zwolnieniu dr hab. n. medycznych Zorana Stojceva, szefa 3 oddziałów chirurgii i złożeniu wypowiedzeń przez 10 specjalistów chirurgów do głosu doszli pacjenci szpitala, którzy w proteście zbierają podpisy w sprawie przywrócenia do pracy ordynatora i podpisania porozumienia z dziesięcioma lekarzami.

145809_r0_940

Swój protest w sprawie złożył także słupski radny Andrzej Obecny, który zarzuca prezesowi szpitala dr Anrzdejowi Sapińskiemu marginalizację słupskiej palcówki szpitalnej, radny kontestuje także sposób w jaki szef zamierza przenieść z Ustki porodówkę. Pacjenci domagają się budowy osobnego pawilonu, w którym zlokalizowany ma być oddział noworodków, a nie przesunięcia wewnątrz szpitala w ramach istniejących łóżek. W tej sprawie zbierane są podpisy mieszkańców pod petycją Słupszczan. Swój głos można oddać na stronie FB i poprzez redakcję dziennika GP24.pl

_DSC6077

Pacjenci domagają się aby sprawę słupskiego szpitala zbadał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. O tym , że w słupskim szpitalu źle się dzieje wiemy od momentu, kiedy pracę stracił, odwołany przez marszałka dr Ryszard Stus, który żył sprawami słupskiej lecznicy, koordynował prace tworzenia, budowania i przenosin nowego szpitala. Nie chciał dopuścić do sprywatyzowania placówki. Chciałoby się powiedzieć za pacjentami „doktorze wróć do nas”

sapiński2

Fot. Radio Słupsk

Dzisiaj Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku oraz, zastępczyni prezesa. Aneta Barna-Feszak byli dziś gośćmi audycji „Słupski Tramwaj”. Szef podtrzymał zarzuty dla doktora Stojceva dodatkowo obarcza go winą, że nie potrafi zarządzać oddziałem, chwali jego zalety jako świetnego specjalistę onkologa, ale nie jako menedżera. Powiedział, że ordynator nie chciał zgodzić się z planowaną reorganizacją oddziału chirurgii naczyniowej. Protestuje także przeciw umniejszaniu rangi pozostałych specjalistów pracujących na chirurgii. Zapewniał, że jest tylu świetnych lekarzy , którzy mogliby z powodzeniem poprowadzić ten oddział. Prezes twierdzi, że wszystkie działania jakie podejmuje mają służyć dobru pacjentów. Na pytanie red. Piotra Głowackiego, czy dopuszcza możliwość mediacji z doktorem Zoranem Sojcevem powiedział, że decyzja jest ostateczna.

za Radiem Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *