II Salwa i Festiwal Pizzy

Wczoraj ulicę Wojska Polskiego w Słupsku tętniła życiem, jak przystało na serce naszego miasta, a to za sprawą II już SALWY czyli Słupskiej Akcji Lokalnego Wystrzału Artystycznego i dołączonego do niej Festiwalu Pizzy. Chciano w ten sposób uczcić licząca już 40 lat słupską Pizzerię w Barze Poranek , która jest najstarszym lokalem gdzie zaczęto serwować pizzę. Malutka pizzeria do dziś cieszy się wielkim powodzeniem w mieście, a przychodzi już do niej trzecie pokolenie Słupszczan.

DSCF5140

DSCF5141

Jest ceniona za jedyny i niepowtarzalny smak i formę jaką ma ciasto pieczone w specjalnym piecu, jest pulchne i dość grube, a pizza ma rzeczywiście inny smak jak ta podawany w pozostałych pizzeriach. Na straganach zaprezentowały się najlepsze słupskie pizzerie, a można było podpatrzyć pracę pizzerów i zjeść darmowy poczęstunek.

DSCF5171

II SALWĘ zorganizowało Stowarzyszenie Indygo, znany w mieście organizator imprez plenerowych „ Sniadania z Witkacym” i min Widowiska z okazji Wybuchu 72 Rocznicy Powstania Warszawskiego. Na różnokolorowych straganach swoje prace prezentowali artyści plastycy ze Słupskiego Liceum Plastycznego , można było zakupić ręcznie robiona biżuterię, różnego rodzaju ozdoby, powiewały kolorowe balony. Można było także wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich, sutasz – czyli biżuterii z jedwabnego sznurka.

DSCF5137

DSCF5129

Fot. Bartosz Arszyński

Na dwóch scenach rozciągniętych wzdłuż deptaku na Wojska Polskiego prezentowali się najróżniejsi artyści młodego pokolenia. Na deser dla najmłodszych zagrał i zaśpiewał „Jerz Igor” zespól wykonujący muzykę adresowana do najmłodszego pokolenia, choć tak melodyjne wpadające w ucho motywy jak utwór „Sen” mogli nucić i dorośli.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *