Popiersie Witkacego w Liceum Plastycznym

W holu Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku eksponowane jest popiersie patrona szkoły. Rzeźba wyszła spod ręki dr Michała Rosy, artysty rzeźbiarza i nauczyciela prowadzącego pracownię rzeźby w tamtejszym liceum. Dzieło cieszy się dużą popularnością wśród społeczności szkolnej słupskiego plastyka.

3

Popiersie przedstawiające Stanisława Ignacego Witkiewicza zostało po raz pierwszy odsłonięte podczas uroczystości nadania imienia artysty Liceum Plastycznemu w Słupsku. Od ponad tygodnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogą podziwiać swojego patrona w holu na parterze w budynku szkoły. Rzeźba wykonana jest z gipsu i osadzona na cokole, całość umieszczona jest w witrynie wykonanej z pleksi. Autorem popiersia jest dr Michał Rosa, artysta rzeźbiarz i nauczyciel w słupskim plastyku, laureat m.in. wielu ogólnopolskich konkursów rzeźbiarskich. Prace nad popiersiem trwały około miesiąca.

1. Z prawej dr Michał Rosa, wykonawca popiersia Witkacego
Uczniowie i nauczyciele Liceum Plastycznego w Słupsku wypowiadają się z entuzjazmem na temat rzeźby przedstawiającej patrona szkoły.-

4

Fot. Daniel Stawski

Pan Michał Rosa wykonał ogrom świetnej pracy. Efekt końcowy jest bardzo satysfakcjonujący. Popiersie wspaniale prezentuje się w holu naszej szkoły i zwraca na siebie powszechną uwagę nie tylko naszych uczniów i nauczycieli, ale również gości odwiedzających nasze liceum. To ważny symbol dla całej naszej społeczności szkolnej. Witkacy jest dla nas bezspornym autorytetem, przykładem artysty wszechstronnego, pełnego wolności ekspresji artystycznej i nieustannie poszukującego. To twórca totalny, który inspiruje po dziś dzień. Jest po prostu ważny w światowej kulturze – mówi Dariusz Begiedza, uczeń Liceum Plastycznego w Słupsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *