Robert Biedroń nie wierzy ministrowi Obrony

Deklaracja o pomocy w sprawie rekompensaty za budowę na naszym terenie w Redzikowie koło Słupska Tarczy Antyrakietowej padła z ust ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza w trakcie wbijania łopat, rozpoczęcia budowy pod instalację tarczy. Prezydent Słupska, Robert Biedroń nie wierzy w te zapewnienia. Baza w Polsce ma zostać wybudowana do końca 2018 roku. Okoliczne samorządy policzyły, że na istnieniu amerykańskiej bazy stracą przez ćwierć wieku prawie trzy miliardy złotych. Korzyści oszacowano na niecałe dziewięćset milionów złotych. Podaje Radio Słupsk.

dsc_0332-56842

Antoni Macierewicz, na pytanie dziennikarza Radia Koszalin, o to w jakiej formie i czy w ogóle mieszkańcy regionu słupskiego mogą liczyć na rekompensaty, odpowiedział zaproszeniem lokalnych władz do Warszawy:

Jesteśmy zawsze do dyspozycji, a dla mieszkańców, przedstawicieli miejscowych sił społecznych i gospodarczych, oczekujemy ,że przyjadą i siądziemy razem do stołu. Możemy porozmawiać o problemach, jakie mogą wyniknąć.

dsc_0337-56843

Fot.Mariusz Brokos/Radio Słupsk

Prezydent Słupska Robert Biedroń, przypomina, że budowa tarczy ruszyła, a rekompensat jak nie było, tak nie ma:
Ile można rozmawiać. Pamiętam, jakie było stanowisko Prawa i Sprawiedliwości ,kiedy było w opozycji. Wtedy głośno mówili, że trzeba rekompensaty zrealizować, że obietnicy trzeba dochować. Dzisiaj PiS ma pełnię władzy i może tej umowy w końcu dotrzymać. Czujemy się rozczarowani tą ignorancją, że nie chcą już o tym z nami rozmawiać.
Baza w Polsce ma zostać wybudowana do końca 2018 roku. Okoliczne samorządy policzyły, że na istnieniu amerykańskiej bazy stracą przez ćwierć wieku prawie trzy miliardy złotych. Korzyści oszacowano na niecałe dziewięćset milionów złotych.

 

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *