Straż Miejska na rowery

Słupsk wzorem innych polskich miast będzie miał strażników Straży Miejskiej poruszających się w okresie letnim rowerami, zamiast paliwożernymi – radiowozami. Oprócz oszczędności i proekologicznego zysku, ma to umożliwić funkcjonariuszom: szybsze dotarcie na miejsce, lepszą penetrację terenu i większą możliwość kontroli tzw śmieciarzy zanieczyszczających miasto nielegalnie wyrzucanymi odpadami na obrzeżach Słupska, w parkach i lasach. Funkcjonariusze mają sprawniej łapać na gorącym uczynku mieszkańców wyrzucających śmieci i popełniających inne wykroczenia.

straz_miejska_rowery_760

Rowerowe patrole to efekt zeszłotygodniowej interwencji wiceprezydenta Słupska, który podczas prywatnej wycieczki rowerowej zatrzymał mężczyznę, który wyrzucał do lasu gruz i śmieci. Okazuje się, że taka forma patrolowania okolicy jest skuteczna i potrzebna podkreśla wiceprezydent Marek Biernacki:

– W najbliższych dniach straż będzie wyposażona. Na razie nam się sponsor trochę ociąga. Mamy to zaplanowane w budżecie i zarówno rowery jak i foto pułapki trafią do funkcjonariuszy.

1-173004

Fot. www.policja.pl

Dzięki sponsorowi – firmie, która dostarcza ciepło do słupskich domów, dwa jednoślady dostaną także policjanci. Wobec mężczyzny, którego na gorącym uczynku przyłapał wiceprezydent Słupska wszczęto postępowanie. Prowadzi je straż gminna z gminy wiejskiej Słupsk, na terenie której mężczyzna urządził dzikie wysypisko śmieci.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *