Wernisaż fotografii teatralnej

24 czerwca 2016 roku 12.00 ul. Wojska Polskiego odbędzie się Wernisaż wystawy plenerowej pn: „OBRAZ TEATRU. KONKURS FOTOGRAFII TEATRALNEJ 2015”. Wystawa plenerowa to ekspozycja 30 plansz wielkoformatowych. Jej prezentacja to kolejny etap wyjścia ze sztuką w przestrzeń miejską i dotarcie z ciekawą propozycją kulturalną do jak najszerszego grona odbiorców. Wystawę można będzie oglądać już od 24 czerwca 2016 roku do 31 lipca 2016 roku. Parterami wydarzenia są Instytut Teatralny im Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku.

Dadas_Paulina_01_Carmen-1024x683

Prezentowane zdjęcia to prace finalistów i uczestników I edycji, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Konkursu Fotografii Teatralnej 2015. Konkurs towarzyszył obchodom „250 – lecia teatru publicznego w Polsce”. Prace nadesłało 170 fotografów.W prezentowanych pracach walory dokumentacyjne łączą się z niezwykłą ekspresją, a obcowanie z nimi skłania do pytań o granicę między postawą służebną wobec cudzego dzieła i autonomią fotografa-artysty.

fot-nowy-teatr-w-slupsku_1920x1080_5768

Fot.Słupsk.pl

Spośród 2200 fotografii międzynarodowe jury wybrało kilkadziesiąt najlepszych prac, które teraz zostaną zaprezentowane w Słupsku. Na wystawę składają się pojedyncze fotografie zgłoszone w kategorii „teatralne zdjęcie sezonu” oraz zestawy dokumentacyjne premier sezonu 2014/15. To zdjęcia ze spektakli teatrów dramatycznych, lalkowych i tańca, teatrów instytucjonalnych i grup amatorskich, portrety aktorów podczas prób i fotografie utrwalające pracę wybitnych twórców kilku pokoleń.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *