Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar otworzył biuro w Słupsku

Dzisiaj w ratuszu gościł Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. Najpierw podpisał on porozumienie z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem o współpracy, później otworzył w ratuszu Punkt Konsultacyjny Rzecznika Praw Obywatelskich i uczestniczył w krótkim briefingu prasowym. Słupskie biuro jest kolejnym 8 punktem na mapie w Polsce, a pierwszym zlokalizowanym poza wielką aglomeracją miejską, gdzie obywatele będą mogli zgłosić RPO swoje problemy. Prezydent zaznaczył, że mieszkańcy Słupska mogą czuć się wyróżnieni z powodu współpracy z instytucją RPO, którego reprezentuje minister Adam Bodnar, z którym współpracował jako parlamentarzysta. Prezydent wspomniał też o dużym zaangażowaniu obecnego RPO w rozwiązywanie ludzkich spraw: walki z wszelką dyskryminacją i wykluczeniem społecznym w Polsce. Zaznaczył, że to dla mieszkańców bardzo duże ułatwienie, bo mogą zwrócić się bezpośrednio do RPO ze swoimi problemami.

DSCF5306

Adam Bodnar zaznaczył, że wprawdzie istnieje możliwość elektronicznego złożenia wniosku do Biura RPO, ale on jest zwolennikiem tradycyjnej metody zwracania się poprzez kontakt z ludźmi. Bezpośrednie zwracanie się do ludzi daje lepsze efekty podsumował RPO.

DSCF5379

Chodzi o to, by dostęp do punktu Biura Rzecznika Praw Obywatelskich miały osoby, które są na przykład poddawane wykluczeniu społecznemu, w których sprawach zawiodło państwo, na przykład prokuratura. Ja chcę unikać takiego postrzegania funkcjonowania biura Rzecznika jako instytucji będącej gdzieś tam w Warszawie. Chcemy być blisko ludzi i taka jest nasza misja – dodaje Adam Bodnar.

DSCF5393

Fot.Bartosz Arszyński

Gość w towarzystwie prezydenta i dyrektora Biura Obsługi Interesanta, Anny Jaworskiej zwiedził pomieszczenia słupskiego ratusza: nowoczesne Biuro Obsługi Interesanta, Wydział Komunikacji, gdzie wydawane są Prawa Jazdy i przyjmowane są wnioski o zarejestrowanie pojazdów, a także Wydział Spraw Obywatelskich. Interesował się też punktami, bezpłatnej pomocy prawnej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *