Czas na zbiórkę odpadów

Przed nami kolejna bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci – rozpocznie się ona 5 września i dzięki niej mieszkańcy Słupska będą mogli w łatwy sposób pozbyć się kłopotliwych odpadów, takich jak zużyte meble czy sprzęty gospodarstwa domowego. Zbiórkę odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci przeprowadzi PGK Sp. z o. o. oraz firmy KING Joanna Staniuk-Sommer i Sommer Sp. z o. o. Jak wygląda zbiórka? Na terenie zabudowy wielolokalowej ustawione zostaną zgodnie z harmonogramem odkryte kontenery, które przeznaczone będą do składowania przez mieszkańców w/w odpadów.

elektrosmieci

W przypadku braku podstawionych kontenerów odpady trzeba będzie ustawić bezpośrednio przy osłonach śmietnikowych oraz pojemnikach na zmieszane odpady komunalne. Z kolei na osiedlach domów jednorodzinnych przeprowadzana zostanie typowa „wystawka”, czyli mieszkańcy będą mogli wystawić wymienione odpady przed ogrodzenie, poza terenem swoich posesji.

27f30d9e2be6d483f1cceb05629b557e

Fot.internet

Odpady należy wystawić przed posesję lub wrzucić do kontenera do godz. 7:30 tego dnia, na który przewidziana jest zbiórka na danej ulicy zgodnie z harmonogramem. Ułatwieniem dla mieszkańców zabudowy wielolokalowej jest to, że kontenery na osiedlach ustawiane będą już dzień wcześniej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych będą mogli wystawiać odpady również wieczorem w dniu poprzedzającym odbiór.

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy m.in.:
– biurka, stoły;
– deski do prasowania, skrzydła drzwiowe, żyrandole;
– dywany, wykładziny;
– garderoby, wieszaki;
– kanapy, łóżka, materace, rogówki, sofy, tapczany;
– komody, kredensy, szafy, regały, witryny;
– krzesła, taborety, fotele, pufy, hokery, stołki;
– ławy, ławki, półki wiszące;
– wózki dziecięce, rowery, hulajnogi;
– pierzyny, pościele, poduszki, kołdry;
– zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, m.in.: komputery, laptopy, tablety, konsole, drukarki, skanery, płyty CD/DVD,
– kable, przewody, radia, głośniki, słuchawki, wieże Hi-Fi, wzmacniacze,
– odtwarzacze MP3/4, dyktafony, telefony komórkowe i stacjonarne, ładowarki,
– aparaty fotograficzne, kamery, lampy błyskowe, akcesoria fot., baterie,
– konwertery, tunery, dekodery, piloty,
– telewizory, magnetowidy, odtwarzacze CD/DVD, zestawy kina domowego,
– kuchenki zwykłe i mikrofalowe, lodówki, zamrażarki, pralki, okapy, zmywarki,
– płyty grzewcze, suszarki, ekspresy do kawy, czajniki elektr.,
– drobne AGD, np.: tostery, sokowirówki, roboty kuchenne, wagi, frytkownice,
– golarki, grzejniki elektr., odkurzacze, żelazka, maszyny do szycia.

130419130444

Fot.www.lomza.pl

 

Jednocześnie przypominamy, że na terenie Miasta, poza organizowanymi dwa razy do roku zbiórkami odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektrofonicznego, zabrania się składowania w/w odpadów przy osłonach śmietnikowych i pojemnikach na odpady komunalne. Każdy mieszkaniec Miasta w celu pozbycia się odpadów problemowych poza organizowanymi akcjami, może dostarczyć swoje odpady do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), które zlokalizowane są przy ulicy Bałtyckiej 11a oraz przy ulicy Szczecińskiej 112 w Słupsku, gdzie zostaną bezpłatnie przyjęte i zagospodarowane.

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czynne są w dni powszednie w godzinach od 7:00 do 18:00 oraz w soboty w godzinach od 7:00 do 15:00.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *