Radni zdecydują o darmowej komunikacji

Słupsk przymierza się do darmowej komunikacji miejskiej. Na początek przez dwie godziny dziennie. Jest pomysł na darmową komunikację miejską w Słupsku. Urzędnicy miejscy sprawdzają, czy istnieje możliwość, by w godzinach od 7:00 do 9:00 rano przejazd miejskimi autobusami był całkowicie darmowy. Zdaniem prezydenta Słupska Roberta Biedronia, to znakomity pomysł by zachęcić tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, do korzystania z miejskiej komunikacji. Dlaczego transport publiczny? Bo jest coraz bardziej ekologiczny i cichy –wytwarza mniej hałasu, zostawia więcej świeżego powietrza, zabiera mniej przestrzeni niż samochody na drodze,  powoduje mniej wypadków, kierowcy jeżdżą bezpiecznie, nie szarżują.

p9190002-696x522

Transport transport publiczny to ważny element miejskiej mobilności  Obok ruchu pieszego i rowerowego to najważniejszy element miejskiej mobilności. 19 września na konferencji prasowej prezydent Robert Biedroń zaprezentował nasz miejski autobus w barwach Słupska. Transport publiczny, podobnie jak Słupsk, jest super. Dlatego zachęcamy do korzystania z niego, bo przynosi nam wszystkim korzyści.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Słupski transport publiczny, to coś, czym możemy się pochwalić: 340 ulic o łącznej długości 154,556 km w tym (W tym ok. 40 km dróg rowerowych), 57 niskopodłogowych autobusów wykonujących 961 kursów w dniu powszednim, przejeżdżających 10 352 km w dniu powszednim i średnio 266 000 km w miesiącu, wożących 45 386 pasażerów w dniu powszednim i średnio 1 107 568 w miesiącu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Karolina Chalecka/UM

Większa liczba pasażerów w autobusach, to korzyści dla wszystkich, uważa Marcin Grzybiński z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. Władze Słupska chcą przedstawić pomysł darmowej komunikacji miejskim radnym. To oni podejmą decyzję czy wejdzie on w życie. –Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej! 22 września z okazji Dnia bez samochodu komunikacja będzie darmowa –  zaznacza prezydent Robert Biedroń.

Info.Karolina Chalecka/UM

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *