Ameryka Wybiera, Robert Biedroń kibicuje

Ameryka Wybiera, pod takim tytułem trwa na żywo program w TVN 24, gdy skończy się o 5 nad ranem powinniśmy znać nazwisko nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz jaki będzie porządek współczesnego świata: Czy Ameryką rządzić będzie populista Donald Trump, czy też ster władzy w mocarstwie przejmie demokratka pierwsza kobieta w historii Stanów Zjednoczonych, Hillary Clinton.

05804fda-e629-4bfe-81e9-9508a6cae3ae

Gdy do władzy dojdzie Trump, świat stanie się mniej bezpieczny. Europa może być osłabiona, a sympatie prezydenta elekta skierują się w stronę Rosji. Jego polityka może doprowadzić do zaakceptowania aneksji Krymu i złagodzenia sankcji gospodarczych dla Rosji, a także osłabienia NATO i wycofanie wojsk amerykańskich ze starego kontynentu. Swoich sympatii wyborczych nie kryje prezydent Słupska Robert Biedroń, który wspiera mentalnie i kibicuje Hillary Clinton.

bbf16863-c0ad-4dab-b0ce-1e3b36464e37

Fot. TVN24bis

dscf5306-001

Fot. Bartosz Arszyński

Jak powiedział w wywiadzie dla Radia Słupsk, – Kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych będzie mieć konsekwencję dla całego Świata. Trzymam kciuki za Hillary Clinton, dlatego,że cenię demokrację i boję się populistów. Tylko wybór Clinton, gwarantuje przewidywalność świata i utrzymanie sojuszu z Europą. Trump nie ma żadnego doświadczenia politycznego, które dawałoby mu mandat zostania kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych – powiedział Robert Biedroń

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *