Słupszczanka uczyła się od wybitnego specjalisty od psów agresywnych

Anna Wnuk, lekarz weterynarii i behawiorysta zwierzęcy, nauczyciel w Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyła w dwudniowym seminarium prowadzonym przez Michele Minunno, wybitnego włoskiego specjalistę od pracy z psami lękowymi i agresywnymi. Seminarium „Terapia agresji przez komunikację” prowadzone przez Michele Minunno skierowane było przede wszystkim do osób zaawansowanych – specjalistów zajmujących się terapią psów i prowadzeniem klas komunikacji, którzy szukają nowych inspiracji w swojej codziennej pracy z psami agresywnymi.

1. Anna Wnuk

Fot. Anna Wnuk

To były niesamowite dwa dni, Michele Minunno z ogromnym zaangażowaniem przekazywał swoje doświadczenie w pracy z psami. Minunno zajmuje się najtrudniejszymi i najniebezpieczniejszymi przypadkami, jeśli chodzi o psy agresywne i lękowe. Dzięki swoim unikatowym metodom, opierającym się na szacunku i zrozumieniu, słuchaniu komunikatów wysyłanych przez psa, potrafi pomóc tym najbardziej potrzebującym czworonogom, w których każdy inny by zwątpił – powiedziała Anna Wnuk

2. Michele Minunno

Włoch uczy psy problemowe krok po kroku rozwijać ich kompetencje społeczne poprzez odpowiednio dobrane interakcje z innymi psami. Jego podejście do zwierząt, wiedza i doświadczenie przekładają się na sukcesy. Wszyscy uczestnicy seminarium uczyli się od mistrza jak sobie radzić z psami agresywnymi, jak zobaczyć to, czego inni nie widzą, a co jest kluczem do sukcesu i szansy dla biednego psa. Bo tak naprawdę większość psów agresywnych wcale nie chce być agresywna, tylko nikt im już nie daje szansy .

3-001

Seminarium odbyło się na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, wydarzenie zorganizowała Psia Wachta – Centrum Edukacji Kynologicznej w Poznaniu. Michele Minnuno pochodzi z południa Włoch, gdzie od przeszło piętnastu lat prowadzi obserwacje psów wolnożyjących. Na podstawie swoich badań wypracował unikatowe metody terapii agresji, opierające się na znajomości subtelnej mowy ciała psów oraz tworzeniu silnych więzi, zarówno z psami jak i ludźmi, które sprzyjają komunikacji. W czasie swojej pracy Włoch dba o dobrostan wszystkich psów, traktując z szacunkiem ich osobowości, preferencje oraz decyzje.

Info. Daniel Stawski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *