Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

W marcu 2017 r. odbędzie się bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz elektrośmieci, która swoim zasięgiem obejmie całe miasto. Dzięki zbiórce mieszkańcy Słupska będą mogli w łatwy sposób pozbyć się wszystkich kłopotliwych odpadów, takich jak zużyte meble czy sprzęty gospodarstwa domowego. Obejmująca całe miasto zbiórka to duże wyzwanie logistyczne dla konsorcjum, które będzie odbierać niestandardowe odpady od 1 do 23 marca. Nie oznacza to jednak, że mieszkaniec jednej ulicy będzie mógł wystawiać odpady przez cały miesiąc, ponieważ zbiórka odbędzie się wedle precyzyjnego harmonogramu (do pobrania poniżej). Istotna informacja dla słupszczan – zbiórka dotyczyć będzie nie tylko terenów obsługiwanych przez PGK, ale również przez podwykonawców, czyli firmy KING i Sommer.

35-1158x626

Jak będzie wyglądać zbiórka? Objaśnia rzecznik prasowy PGK w Słupsku Mateusz Bilski.

Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt należy ustawiać przy pojemnikach do selektywnej zbiórki oraz odpadów zmieszanych. Z kolei na osiedlach domów jednorodzinnych przeprowadzona zostanie typowa „wystawka”, czyli mieszkańcy będą wystawiali wymienione odpady przed ogrodzenie, poza terenem ich posesji.

k976m

Podczas wystawiania odpadów należy zachować rozwagę i zwrócić uwagę na to, aby nie utrudniały one ruchu pieszego i samochodowego, a także, by nie stanowiły zagrożenia dla przechodniów. „Wystawka” obowiązywać będzie również na ulicach, przy których znajdują się niewielkie wspólnoty mieszkaniowe, jak np. ul. Arciszewskiego .

20140814_150901_smieci_800x400

Odpady należy ustawić przed posesją lub przy osiedlowym śmietniku do godz. 7:30 tego dnia, na który przewidziana jest zbiórka w harmonogramie na danej ulicy. W tym przypadku odpady można wystawiać również wieczorem w dniu poprzedzającym odbiór. Prosimy mieszkańców o wystawianie odpadów zgodnie z harmonogramem. Haronogram można pobrać ze strony PGK  http://pgkslupsk.pl/main.asp?g=39&id=1145

Info. PGK Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *