Tak dla S6

Kilkadziesiąt osób w kamizelkach z transparentami „ Tak dla S6” blokowało dzisiaj o 12, przez pół godziny przejście w miejscowości Mianowice. Był to protest Platformy Obywatelskiej skierowany do rządu PiS, o podjęcie decyzji w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 łączącej Trójmiasto z Koszalinem. Drogi są ponadpartyjne zaznaczał w swoim przemówieniu poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Konwiński. W pikiecie uczestniczyli także: wicestarosta Słupski Rafał Konon, prezydent Słupska prezydent Robert Biedroń, a także wójtowie okolicznych gmin: Potęgowa – Dawid Litwin i Damnicy – Grzegorz Jaworski oraz działacze KOD ze Słupska. W tym samym czasie inna grupa protestowała w Sławnie w województwie zachodniopomorskim.

DSCF6633

S0046653

Poseł Zbigniew Konwiński, zaznaczył , że dokumentacja drogi S6 jest gotowa.- Drogi są ponadpartyjne. To droga, która ma służyć rozwojowi Ziemi Słupskiej. Tutaj mamy strefę ekonomiczną, tutaj może się ta ziemia jeszcze lepiej rozwijać, możemy szybko przemieszczać się do Gdańska i do innych miast w Polsce. To takie nasze okno na świat. Dlatego chcemy, żeby ta droga była realizowana zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem. Nie ma naszej zgody na to, by od tej inwestycji odstąpiono lub żeby ją opóźniano – podkreślał poseł Zbigniew Konwiński

S0016607

S0026614

Fot.Bartosz Arszyński

Tłum wznosił okrzyki chcemy 6, Tak dla S6, z kazdą chwilą protestujących przybywało. Manifestanci chodzili przejściu dla pieszych z transparentami. Ruch na tym odcinku odbywał się wahadłowo. Protest trwał 30 minut.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *