II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Edukacja Równościowa. Wyzwania – Potrzeby – Możliwości”

Kolejny dzień trwają w Akademii Pomorskiej obrady ogólnopolskiej konferencji naukowej o edukacji i idei równościowej na przestrzeni lat, o mowie nienawiści, sytuacji młodzieży LGBT w Polsce oraz o sposobach zapobiegania wykluczeniu w różnych państwach europejskich. Do debaty zaproszono osoby zajmujące się teorią i praktyką z obszaru pedagogiki, filozofii, socjologii, psychologii, kulturoznawstwa, pracy socjalnej, ekonomii, prawa, a także przedstawicielki i przedstawicieli instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych, działających na rzecz praw człowieka.

IMG_1855

IMG_1823

Oprócz sesji plenarnych, w trakcie dwudniowej konferencji na Akademii Pomorskiej jej uczestnicy biorą także udział w warsztatach związanych z działaniem przeciwko wszelkim przejawom dyskryminacji i kształtowaniu postaw szacunku i zrozumienia dla odmienności. Dodatkowym wydarzeniem w trakcie konferencji jest organizowana przez słupską bibliotekę publiczną tzw. żywa biblioteka.

IMG_1833

IMG_1828

Fot. Zbigniew Bielecki

Konferencja została zorganizowana przez Instytut Pedagogiki i Pracy Socjalnej Akademii Pomorskiej w Słupsku, Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej w Gdyni, pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku dra hab. inż. prof. AP Zbigniewa Osadowskiego, Dziekana Wydziału Nauk Społecznych Akademii Pomorskiej w Słupsku prof. zw. dra hab. Mirosława Patalona, Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia, Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Rady Kobiet przy Prezydencie Miasta Słupska.

 Info.Tomasz Włodkowski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *