W Słupsku brakuje lekarzy pediatrów

W Słupsku pracuje 25 lekarzy pediatrów oraz trzy osoby, które pomagają przy obsłudze pacjentów. Szacuje się, że na jednego lekarza przypada około 1600 dzieci. Mimo usilnych starań szefostwo miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku nie znalazło do tej pory odpowiedniej osoby, którą można by zatrudnić w placówce. Nie przekonuje ani wynagrodzenie ani dodatkowe profity. – Po prostu brakuje rąk do pracy – mówi Maria Mazur, dyrektor ZOZ-u

Do tej pory lekarza pediatry nie udało nam się znaleźć. W momencie, gdy jeździmy po kraju na szkolenia, to podpytujemy i słyszymy, że wszyscy mają taki problem. Są też szpitale, które mają trudność z funkcjonowaniem oddziałów pediatrycznych, tak więc jest to ogólnopolski problem – stwierdza Maria Mazur.

DSC_8501
Fot. Bartosz Arszyński
Poszukiwania specjalistów nie oznaczają, że najmłodsi pacjenci w Słupsku pozostają bez opieki. Pacjenci mają zabezpieczoną opiekę pediatryczną, ale przydałby się jeszcze jeden pediatra. Nie jest bardzo źle, ale musimy myśleć perspektywicznie i zabezpieczać opiekę medyczną dla pacjentów. Obecnie w mieście pracuje 25 specjalistów, lekarzy pediatrów, jednak potrzeba znacznie więcej.

Info: Mateusz Sienkiewicz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *