PiS chce kolejnych zmian ulic

W najbliższym czasie Słupszczan czeka kolejna tura zmian ulic. Jak zapowiedział IPN, zgodnie z ustawą sejmową cztery ulice powinny zostać zmienione: prof. Stanisława Kulczyńskiego, Stanisława Sołdka, Leona Kruczkowskiego oraz Jedności Narodowej. Ta ostatnia ulica znajduje się przy siedzibie NSZZ Solidarność, w centrum miasta. Radny z PiS Tadeusz Bobrowski proponuje by tą ulice nazwać imieniem prof. Lecha Kaczyńskiego, który związany był z Solidarnością.

IMG_7220

Fot. Zbigniew Bielecki

– Prezydent Lech Kaczyński był bardzo silnie związany z Solidarnością, więc to bardzo dobre miejsce, aby mu oddać hołd. To lepsze rozwiązanie niż na nowo uzasadniać sensowność ulicy Jedności Narodowej – przekonuje radny Bobrowski.

_DSC6042

 Tadeusz Bobrowski, jest w stanie także zaakceptować pomysł zgłoszony przez komitet Roberta Biedronia, by jedną z ulic nazwać imieniem posłanki Izabeli Jarugi – Nowackiej, która zginęła w katastrofie Tupolewa pod Smoleńskiem. Zapowiedział, że jeśli w czasie obrad nad zmianami ulic zaakceptują propozycje PiS, to on gotów jest zgodzić się z tą propozycją. Nie jest to pierwsza inicjatywa wprowadzenia prof. Lecha Kaczyńskiego na nasze ulice. Radni PiS chcieli już dawno , by Parkowi Kultury i Wypoczynku nadać imię Marii i Lecha Kaczyńskich.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *