Losy słupskiego akwaparku rozstrzygną się w tym tygodniu

W tym tygodniu Ratusz ma podjąć decyzję o rozstrzygnięciu przetargu na dokończenie budowy słupskiego parku wodnego „Trzy Fale”. Taką deklarację przedstawił prezydent Robert Biedroń podczas cotygodniowej konferencji prasowej. Sprawa jest skomplikowana, bowiem ofertę na dokończenie budowy złożyła tylko jedna firma.

IMG_7409

Problem polega na tym, że oferent żąda 33,2 mln zł, a samorząd dysponuje 22 mln zł pochodzącymi z kredytu. Może się okazać, że konieczny będzie kolejny kredyt. W tym przypadku aprobata rady miasta nie musi być konieczna, bo do banku o kredyt może się zgłosić spółka „Trzy Fale”.

Fot. Zbigniew Bielecki

DSCF3009

Fot. Bartosz Arszyński

Prezydent Słupska deklaruje, że nie zamierza kończyć budowy za wszelką cenę – muszę być bardzo ostrożny w tej sprawie, bo jak wiecie państwo w przeszłości miasto popełniało bardzo wiele poważnych błędów, które skutkowały konsekwencjami finansowymi. Dzisiaj musimy to sprzątać, dlatego jestem bardzo ostrożny. Nie spieszę się z tą inwestycją, bo nie chcę, żeby była ona obciążeniem dla miasta. To ma być projekt skrojony na miarę miasta, na miarę finansową miasta, a nie na potrzeby wyborcze, czy polityczne. – mówił prezydent Biedroń.

Według najnowszych planów władz Słupska budowa parku wodnego miała być dokończona w na początku przyszłego roku. Jeśli nie uda się teraz znaleźć jego wykonawcy dotrzymanie tego terminu będzie mało realne.

Info. Tomasz Włodkowski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *