Wkrótce XIV Słupskie Pokopki w Karzniczce

Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski, Wójt Gminy Damnica Grzegorz Jaworski oraz dyrektor CEOBS SD O w Karzniczce Jarosław Kapiszka zapraszają serdecznie na tegoroczne Powiatowe Święto Ziemniaka – XIV Słupskie Pokopki, które nawiązują do jesiennej tradycji zakończenia wykopek ziemniaków i są jedną z największych w regionie imprez odbywających się w okresie jesiennym w powiecie słupskim. Impreza odbędzie się w niedzielę, tj. 8 października br., i rozpocznie się o godzinie 11.00 na terenie Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Karzniczce (gmina Damnica).

Fot. Zbigniew Bielecki

 

Tradycyjnie już podczas imprezy wyróżnionym producentom ziemniaków wręczone zostaną Słupskie Bursztynowe Bulwy 2017. Gwiazdami tegorocznych Pokopek będą Cezary Żak i Michał Zieliński, znani z telewizyjnych programów kabaretowych.

Fot.Jan Maziejuk

Na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje, w tym degustacje potraw z ziemniaków serwowane na stoiskach gastronomicznych kół gospodyń wiejskich z całego powiatu, stosika promocyjne, konkursy oraz ostatni przed nadchodzącą zimą kiermasz wielu odmian ziemniaków, owoców, warzyw oraz innych atrakcyjnych produktów. Słupskie Pokopki są doskonała okazją o rozrywki dla całych rodzin.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *