Projekt Hip-Hop Bakcyl z wizytą w ZSI

W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbyło się spotkanie w ramach projektu edukacyjno – profilaktycznego HIP-HOP Bakcyl. Spotkanie z młodzieżą poprowadził Przemysław Kaca – koordynator działań w ramach Hip-Hop Druga Szansa.

W auli szkolnej Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku odbyło się spotkanie w ramach projektu edukacyjno -profilaktycznego HIP-HOP Bakcyl – edycja 2. Spotkanie z młodzieżą poprowadził Przemysław Kaca – autor publikacji pt. „Hip-Hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży” oraz koordynator działań w ramach Hip-Hop Druga Szansa.

Fot. Daniel Stawski

Autorowi wyżej wymienionej książki towarzyszyli raperzy ze Słupska: EndRiu, StaChu, Rupit, BaTyT i MajcheR. Młodzi wykonawcy prezentowali swoją twórczość, natomiast Przemysław Kaca mówił o życiowych wartościach płynących z kultury Hip-Hop, roli Hip-Hopu w kształtowaniu postaw i zachowań młodzieży. Poruszany był temat wzajemnego szacunku oraz wyrażania własnego zdania przez młodzież. Celem spotkania było też uświadomienie oraz ograniczenie postaw i zachowań ryzykownych wśród młodzieży, a także pokazanie alternatywy na spędzanie czasu wolnego w sposób konstruktywny.

Info. Daniel Stawski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *